لوگو

سرا

فاز ۲ معماری

جزوات آموزشی

بازپخش ویدیوها

پشتیبانی آموزشی

فاز ۲ معماری

فاز ۲ معماری، مرحله‌ای از فرایند طراحی معماری برای پروژه‌های ساختمانی است که پس از اتمام فاز ۱ (مرحله طراحی اولیه) شروع می‌شود. در این فاز، طراحان معماری با توجه به نیازهای مشتریان و محدودیت‌های مربوط به محل ساخت، مشخصات دقیق‌تری برای پروژه ارائه می‌دهند.

در فاز ۲ معماری، طراحان معماری با توجه به نیازهای مشتریان و محدودیت‌های مربوط به محل ساخت، مشخصات دقیق‌تری برای پروژه ارائه می‌دهند. این شامل انتخاب مواد و تجهیزات، ایجاد یک نقشه دقیق‌تر برای بخش‌های مختلف ساختمان، تعیین طرح و نقشه‌های فنی، تعیین روش‌های اجرایی و برنامه زمانی دقیق برای انجام پروژه می‌شود.

هدف اصلی فاز ۲ معماری، ارائه یک نقشه دقیق‌تر و مفصل‌تر از پروژه است که به تیم ساخت و ساز کمک می‌کند تا به صورت دقیق‌تر، با کمترین خطا و بهترین روش ممکن، پروژه را اجرا کنند. بنابراین، فاز ۲ معماری نقش بسیار مهمی در موفقیت پروژه‌های ساختمانی دارد و نیاز به توجه و دقت بسیاری دارد.

آموزش فاز دو معماری شما را با تفاوت های فاز یک و دو به خوبی آشنا می‌کند و مهارت‌های عملی را نیز با انجام تمرین های گوناگون در این زمینه به دست خواهید آورد.

با آموزش استانداردهای مورد نیاز نقشه کشی در دوره آموزشی فاز ۲ معماری می توانید جزئیات و اطلاعات لازم برای پیاده‌سازی پروژه‌های معماری را ارائه دهید؛ زیرا در فاز یک معماری به این جزئیات پرداخته نمی شود.

شما می توانید در نقشه فاز ۲ معماری اطلاعات مرتبط با نوع و جنس لوله‌های مورد استفاده در پروژه، مصالح مورد نیاز برای کف و دیوارها و جنس در و پنجره و محل قرارگیری و اندازه‌های مورد نیاز برای ستون‌ها و بسیاری از اطلاعات جزئی دیگر را به خوبی مشخص نمایید.

 1. ثبت‌نام اینترنتی: به صورت آنلاین ثبت‌نام خود در دوره را انجام دهید. برای این کار ابتدا نوع برگزاری دوره خود را از لیست انتخاب کرده و سپس دکمه «ثبـت‌نام» را بزنید.
 1. ثبت‌نام تلفنی: جهت دریافت مشاوره تلفنی از کارشناسان سرا، با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

تماس با سـرا : 0212263871302122638714 (جهت برقراری تماس با موبایل، روی شماره‌ها بزنید)

 1. ثبت‌نام حضوری: جهت ثبت‌نام حضوری در دوره‌ها، در ساعات اداری ۹ تا ۱۸ به دفتر موسسه سرا مراجعه بفرمایید:

تهران، خیابان شریعتی، خیابان کلاهدوز (دولت)، خیابان جلالی، پلاک ۲۰، طبقه سوم، واحد ۳ (موسسه سرا)

شیوه برگزاری کلاس‌های آنلاین:

تمامی کلاس‌های آنلاین در فضای اسکای روم، از طریق نرم‌افزار اختصاصی موسسه سرا برگزار می‌شود.

شرکت در کلاس‌ آنلاین تنها از طریق کامپیوتر یا لپتاپ (سیستم عامل ویندوز) صورت می‌گیرد.

(از طریق موبایل و تبلت امکان‌پذیر نیست)

سرفصل‌ها

 • تطابق نقشه های فاز یک معماری با مقررات ملی ساختمان
 • هماهنگی نقشه های معماری با سازه -معماری با تاسیسات برق و مکانیک
 • تهیه جدول مشخصات فنی پروژه
 • تهیه جدول نازک کاری (چارچوب فاز ۲)
 • تهیه پلان های اندازه گذاری - کف سازی - مبلمان - سقف کاذب
 • تهیه بزرگنمایی از فضاهای با اهمیت، فضاهای با عایق حرارتی، رطوبتی و صوتی
 • بزرگنمایی از مقاطع پله
 • اصول wall section از جدار خارجی و داخلی
 • شیب بندی بام
 • بزرگنمایی از مقاطع درب و پنجره
 • نقشه های اجرایی مقاطع و نماها
 • جزئیات ساختمانی با مقیاس ۱/۱۰، ۱/۵

امکان ثبت‌ نام اقساطی

جهت تسهیل شرایط پرداخت برای مهندسان، امکان ثبت‌ نام اقساطی برای دوره‌های آموزشی سرا (بالای پنج میلیون تومان) فراهم شده است. شما می‌توانید ۶۰% مبلغ دوره را تا روز شروع دوره پرداخت نموده و ۴۰% باقی‌مانده هزینه را به صورت چک در طول دوره پرداخت کنید. برای پرداخت اقساطی، در فرم ثبت‌ نام گزینه‌ی «۶۰%» را انتخاب کنید.

تا ۴۰٪ تخفیف دانشجویی

علاقه‌مندان به طراحی سازه‌های خاص می‌توانند با حداکثر ۴۰٪ تخفیف دانشجویی در دوره جامع «طراحی سازه‌های بلند» ثبت‌نام کرده و نکات مهم طراحی لرزه‌ای این سازه‌های خاص را آموزش ببینند.

ثبت‌نام