لوگو

سرا

سمینار تداخلات اجرایی معماری داخلی با سازه و معماری

ویژه مهندسان طراح، مجریان و پیمانکاران

سمینار تداخلات اجرایی معماری داخلی با سازه و معماری

ویژه مهندسان طراح، مجریان و پیمانکاران

بهترین و اصولی‌ترین ساختمان‌ها، آنهایی هستند که در هنگام طراحیشان، تیمی متشکل از معماران، طراحان سازه، معماران داخلی و متخصصان تاسیسات اعم از مکانیکال و الکتریکال در کنار یکدیگر اقدام به طراحی نموده باشند.

اما متاسفانه در ایران، این مورد چندان معمول نبوده و از آنجا که شرکت های کوچک قادر به تشکیل چنین تیم‌هایی در مجموعه خود نیستند لذا هر قسمت از پروژه را به روش برون سپاری، به پیش می‌برند.

این امر خود معضلی بزرگ را در پی دارد و آن هم چیزی نیست جز عدم تطبـیـق نقـشـه‌ها در هر بخش با سایـر قسـمت‌ها!

برای رفع مشکل معمولا ناظر هماهنگ کننده تعیین میگردد اما در واقعیت و تا به امروز وجود این نفر ، چندان مثمر ثمر نبوده و در نهایت مجریان و متولیان امر اجرا دوباره با معضلات حاصل از عدم تطبیق نقشه‌ها دست به گریبان می‌باشند.

در این بین رفتارهای غیر حرفه‌ای و بعضا احساسی، همچون عدم وجود روابط دوستانه بین معماران و مهندسین سازه خود مزید علت شده و همچون بنزینی که روی آتش ریخته شود، آتش مشکلات موجود در کارگاه‌ها را دو چندان شعله‌ور می‌نماید.

این موضوع اعتبار طراحان داخلی را بیشتر از دیگر نفرات دچار لطمه می‌کند! چرا که اجرای نهایی و در دید مخاطب، توسط ایشان انجام می‌پذیرد و طبیعتا عدم تطابق نقشه‌ها و حتی عدم توانمندی نفرات مجری (‌در قسمت‌های سفت‌کاری و نازک کاری‌) در امر اجرای صحیح‌، کار نهایی ایشان را به صورت کامل زیر سوال خواهد برد‌!

در ادامه فیلم توضیحات مدرس سمینار، مهندس فاضلی راد را مشاهده می‌کنید تا با جزئیات مسیر این سمینار آشنا شوید:

سمینار تداخلات اجرایی برای چه کسانی مناسب است؟

در سمینار تخصصی آشنایی با «تداخلات اجرایی معماری داخلی با سازه و معماری» قصد داریم تا تمامی دست اندر کاران ساخت و ساز، اعم از معماران و مهندسان سازه و طراحان داخلی را با تکنیک‌های تطبیق نقشه‌ها و همچنین روش های اصولی اجرا و ساخت به نحوی آشنا سازیم.

این آموزش به این منظور است تا در آینده هر کدام از این نفرات به راحتی توان تماشای پروژه از نگاه نفـر دیگر را داشته باشند که در نهایت، محصول این نگاه مشترک، ساختمانی شود کـامل و بی‌عیب و نقـص

تداخلات اجرایی معماری داخلی با سازه و معماری را از فونداسیون آغاز و در نهایت پس از انجام نازک کاری به تحویل کلید به دست کارفرما، ختم خواهیم کرد و در این بین تمام نکات اجرایی و ریز که در صورت دیده نشدن ، باعث بروز مشکلات بعضا غیر قابل حل می‌شوند را، بررسی خواهیم نمود.

لازم به ذکر است این جلسه هم اندیشی نه فقط برای مهندسان ، بلکه برای تمامی دست اندرکاران ساختمان نیز مفید می‌باشد.حتی کسانی که رشته تحصیلی مرتبطی نداشته و یا به صورت تجربی اقدام به اجرا و ساخت ساز ساختمان می‌نمایند.

تخفیف به مناسبت روز دانشجو

سمینار به مناسبت روز دانشجو، با تخفیف ویژه‌ی ۹۰٪ برای تمام ثبت‌نام کنندگان ارائه می‌شود:

شهریه آزاد سمینار : ۳۰۰ هزار تومان

شهریه با تخفیف استثنایی به مناسبت روز دانشجو: تنها ۳۵ هـزار تومـان

سرفصل‌ها

  • بررسی تداخلات اجرایی معماری داخلی با سازه و معماری

امکان ثبت‌ نام اقساطی

جهت تسهیل شرایط پرداخت برای مهندسان، امکان ثبت‌ نام اقساطی برای دوره‌های آموزشی سرا (بالای پنج میلیون تومان) فراهم شده است. شما می‌توانید ۶۰% مبلغ دوره را تا روز شروع دوره پرداخت نموده و ۴۰% باقی‌مانده هزینه را به صورت چک در طول دوره پرداخت کنید. برای پرداخت اقساطی، در فرم ثبت‌ نام گزینه‌ی «۶۰%» را انتخاب کنید.

تا ۴۰٪ تخفیف دانشجویی

علاقه‌مندان به طراحی سازه‌های خاص می‌توانند با حداکثر ۴۰٪ تخفیف دانشجویی در دوره جامع «طراحی سازه‌های بلند» ثبت‌نام کرده و نکات مهم طراحی لرزه‌ای این سازه‌های خاص را آموزش ببینند.

ثبت‌نام