با خیال راحت حل کن؛ همه تستای فولاد، توی آزمون مرداد!

لوگو

سرا

دوره اجرای سازه فولادی

ویژه بازار کار

گواهینامه‌ی فنی حرفه‌ای

گواهینامه‌ی سرا

جزوات آموزشی

بازپخش ویدیوها

پشتیبانی آموزشی

دوره اجرای سازه فولادی

ویژه بازار کار

سازه‌های فولادی به دلیل ویژگی‌های خاص خود، از جمله مقاومت بالا در برابر بارهای زلزله، خزش و خوردگی، مقاومت در برابر آتش سوزی و قابلیت اجرای سریع، در بسیاری از پروژه‌های ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در اجرای سازه‌های فولادی نکات مختلف از جمله موارد زیر تاثیر گذار است:

۱- انتخاب مواد: برای ساخت سازه‌های فولادی، باید از مواد با کیفیت و استاندارد استفاده شود. در این رابطه، استفاده از فولاد با مشخصات مناسب و با کیفیت بالا، ضروری است.

۲- نصب و جوشکاری: نصب و جوشکاری قطعات سازه باید با دقت و با رعایت استانداردهای لازم انجام شود که نکات مهم این موضوع از مبحث دهم و کتاب راهنمای جوش به طور کامل در دوره آموزش داده خواهد شد.

۳- نگهداری و تعمیرات: برای حفظ عمر مفید سازه‌های فولادی، نگهداری و تعمیرات منظم از ضرورت‌های اساسی است که باید با رعایت استانداردهای لازم اجرا گردد.

۴- انتخاب روش اجرا: برای ساخت سازه‌های فولادی، روش‌های مختلفی مانند ساخت در محل، ساخت در کارخانه و استفاده از سیستم‌های فلزی قابل جداسازی وجود دارد. انتخاب روش مناسب باید با توجه به نوع پروژه و شرایط موجود صورت گیرد.

۵- نصب و اجرای اتصالات: نصب و اجرای اتصالات سازه یکی از کلیدی‌ترین بخش‌های اجرا در اسکلت‌‌ سازه‌های فولادی است که باید تمامی نکات مهم در طراحی توسط مجری و پیمانکار لحاظ شود.

۶-کنترل کیفیت: کنترل کیفیت و تطبیق شرایط نقشه‌ها با استانداردها و ضوابط معین شده، از جمله گام‌های پایانی در اجرای سازه‌های فولادی است.

دوره اجرای سازه فولادی مناسب چه کسانی است؟

 • مهندسین عمران
 • فعالین حوزه‌ی ساختمان
 • پیمانکاران و مجریان سازه فولادی
 • دانشجویان ترم‌های ۴ به بعد مقطع کارشناسی مهندسی عمران

دانشجویان و مهندسانی که در این دوره شرکت‌‎ می‌کنند، در پایان دوره می‌توانند بازرسی و اجرای سازه فولادی بصورت حرفه‌ای انجام دهند.

 1. ثبت‌نام اینترنتی: به صورت آنلاین ثبت‌نام خود در دوره را انجام دهید. برای این کار ابتدا نوع برگزاری دوره خود را از لیست انتخاب کرده و سپس دکمه «ثبـت‌نام» را بزنید.
 1. ثبت‌نام تلفنی: جهت دریافت مشاوره تلفنی از کارشناسان سرا، با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

تماس با سـرا : 0212263871302122638714 (جهت برقراری تماس با موبایل، روی شماره‌ها بزنید)

 1. ثبت‌نام حضوری: جهت ثبت‌نام حضوری در دوره‌ها، در ساعات اداری ۹ تا ۱۸ به دفتر موسسه سرا مراجعه بفرمایید:

تهران، خیابان شریعتی، خیابان کلاهدوز (دولت)، خیابان جلالی، پلاک ۲۰، طبقه سوم، واحد ۳ (موسسه سرا)

شیوه برگزاری کلاس‌های آنلاین:

تمامی کلاس‌های آنلاین در فضای اسکای روم، از طریق نرم‌افزار اختصاصی موسسه سرا برگزار می‌شود.

شرکت در کلاس‌ آنلاین تنها از طریق کامپیوتر یا لپتاپ (سیستم عامل ویندوز) صورت می‌گیرد.

(از طریق موبایل و تبلت امکان‌پذیر نیست)

سرفصل‌ها

 • جوش و انواع آنها
 • عیوب جوش
 • پیچ و اتصالات پیچی
 • اتصالات
 • ساخت اعضا
 • تمیزکاری و رنگ آمیزی
 • حمل و نصب

امکان ثبت‌ نام اقساطی

جهت تسهیل شرایط پرداخت برای مهندسان، امکان ثبت‌ نام اقساطی برای دوره‌های آموزشی سرا (بالای پنج میلیون تومان) فراهم شده است. شما می‌توانید ۶۰% مبلغ دوره را تا روز شروع دوره پرداخت نموده و ۴۰% باقی‌مانده هزینه را به صورت چک در طول دوره پرداخت کنید. برای پرداخت اقساطی، در فرم ثبت‌ نام گزینه‌ی «۶۰%» را انتخاب کنید.

تا ۴۰٪ تخفیف دانشجویی

علاقه‌مندان به طراحی سازه‌های خاص می‌توانند با حداکثر ۴۰٪ تخفیف دانشجویی در دوره جامع «طراحی سازه‌های بلند» ثبت‌نام کرده و نکات مهم طراحی لرزه‌ای این سازه‌های خاص را آموزش ببینند.

ثبت‌نام