لوگو

سرا

راهنمای جامع آشنایی با آزمون کارشناسی رسمی راه و ساختمان

راهنمای جامع آشنایی با آزمون کارشناسی رسمی راه و ساختمان

آزمون کارشناس رسمی چیست؟ کارشناس رسمی امروزه یکی از جایگاه های ارزشمند و پرمخاطب در حوزه مهندسی محسوب می شود که به دلیل اعتبار حرفه ای بالا، بسیاری از فارغ التحصیلان رشته های مرتبط علاقه مند هستند پروانه آن را دریافت نمایند. آزمون کارشناس رسمی به منظور دریافت این پروانه برگزار می شود.

آزمون کارشناس رسمی را چه مراجعی برگزار می کنند؟

آزمون کارشناس رسمی تحت سه عنوان و به صورت آزمون‌های مجزا در کشور برگزار می شود.

هر یک از این آزمون ها زیر نظر یک نهاد متفاوت اجرا می گردد:

  1. آزمون کارشناسی رسمی دادگستری: زیر نظر کانون کارشناسان دادگستری
  2. آزمون کارشناسی رسمی قوه قضائیه (ماده ۱۸۷): زیر نظر مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه
  3. آزمون کارشناس ماده ۲۷ : زیر نظر وزارت راه و شهرسازی

شرایط اخذ پروانه کارشناس رسمی چیست؟

برای اخذ پروانه کارشناس رسمی داوطلب می بایست شروط ماده ۱۵ قانون کانون کارشناسان رسمی دادگستری را دارا باشد تا بتواند پروانه کارشناسی خود را دریافت نماید. توضیحات تکمیلی و شروط دهگانه را به صورت مجزا در صفحه «دانـلـود رایـگان فایـل PDF راهنمای کامل ثبت‌نام آزمون کارشناسی رسمی سال 1400

یکی از بهترین روش ها برای مطالعه آزمون کارشناس رسمی، تحلیل و بررسی سوالات آزمون های گذشته است.

بررسی سوالات دوره های قبل کمک می کند تا شما با روند طراحی سوالات، بودجه بندی مباحث مختلف و حتی میزان اهمیت هر موضوع آشنا شوید. بدست آوردن این اطلاعات به شما کمک می کند تا با یک برنامه ریزی صحیح بتوانید منابع مختلف را مطالعه کرده و با آمادگی کافی وارد آزمون شوید.

کتاب «مرجع آزمون های کارشناسی رسمی قوه قضائیه – دادگستری» منبع مناسبی برای مطالعه سوالات آزمون های گذشته رشته راه و ساختمان است. این کتاب علاوه بر پاسخ تشریحی آزمون ها، دارای درسنامه های جامع از نکات مهم و کاربردی مباحث است که می تواند راهنمای مناسبی برای یادگیری و حتی مطالعه در دوران جمع بندی شما باشد.

چه کلاس‌ها و آموزش هایی برای آزمون کارشناس رسمی وجود دارد؟

آزمون کارشناس رسمی یک آزمون کاملا حرفه‌ای و معتبر است. به همین دلیل کسانی در این آزمون موفق خواهند شد که از تجربه و عملکرد حرفه‌ای برخوردار باشند.

شما می‌توانید با شرکت در دوره‌های جامع آمادگی آزمون کارشناس رسمی راه و ساختمان زیر نظر اساتید برجسته و متخصص آموزش دیده و به صورت کاملا کاربردی برای آزمون آماده شوید.

این دوره‌ها به پنج صورت زیر برگزار می‌شوند:

دوره جامع آنلاین آمادگی آزمون کارشناس رسمی راه و ساختمان

دوره جامع حضوریآمادگی آزمون کارشناس رسمی راه و ساختمان

دوره فشرده آمادگی آزمون کارشناس رسمی راه و ساختمان | ویژه جمع‌بندی نزدیک آزمون

دوره نکته و حل تست آزمون کارشناس رسمی (راه و ساختمان) | برگزاری نزدیک زمان آزمون

دوره آمادگی مصاحبه آزمون کارشناس رسمی | ویژه پذیرفته‌شدگان آزمون – پس از آزمون

کلاس‌های تک درس آمادگی آزمون کارشناس رسمی راه و ساختمان | ویژه شرکت‌کنندگان دوره‌های جامع

علاوه بر دوره‌های فوق، تمرین و تست‌زنی بخش مهم دیگری در آزمون کارشناس رسمی است. این آزمون به دلیل جزوه بسته بودن، نیاز به تمرین ذهنی فراوان دارد تا شما بتوانید در آزمون اصلی تمامی نکات را به خاطر آورده و پاسخ صحیح تست‌ها را انتخاب کنید.

آزمون‌های آزمایشی فرصت بسیار مناسبی برای خودارزیابی و بررسی نقاط ضعف و قوت شما می باشد که توصیه ما به تمام داوطلبان اینست که حتما در این آزمون‌ها شرکت کنید.

آزمون‌های آزمایشی به دو صورت بودجه‌بندی و جامع برگزار می‌شوند. آزمون‌های بودجه‌بندی بر اساس سرفصل‌های منابع آزمون تدوین شده و به شما کمک می‌کند تا گام به گام به سمت یادگیری کامل منابع پیش بروید و آزمون‌های جامع با هدف شبیه‌سازی آزمون اصلی و ارزیابی نهایی در ایام نزدیک به امتحان برگزار می‌شوند.

آزمون بودجه بندی و جامع کارشناس رسمی راه و ساختمان | آنـلایـن

برای ثبت‌نام در هر یک از کلاس‌ها می‌توانید روی عنوان آن کلیک کرده و فرآیند ثبت‌نام را تکمیل نمایید. همچنین می‌توانید از طریق تماس با شماره 22638713، به صورت تلفنی ثبت‌نام کنید.

دستمزد کارشناس رسمی دادگستری چقدر است؟

بنابر توضیحات دفترچه راهنمای آزمون کارشناس رسمی، با توجه به اینکه «کارشناس رسمی» شغل محسوب نمی شود، کلیه افراد شاغل در موسسات دولتی و غیردولتی در صورت داشتن شرایط می توانند در آزمون ثبت نام نمایند و طی مراحل قانونی موفق به اخذ پروانه کارشناس رسمی شوند.

این مزیت در کنار شغل‌های دیگر این امکان را می‌دهد تا شما بتوانید علاوه بر شغل فعلی خود، در این حرفه نیز کسب درآمد کنید.

برای آنکه از نحوه درآمد کارشناسان رسمی بیشتر مطلع شوید، پیشنهاد می‌کنیم تا مطلب «تعرفه دستمزد کارشناس رسمی (راه و ساختمان و نقشه برداری)» را مشاهده بفرمایید.

مزیت دوره‌های آمادگی آزمون کارشناس رسمی سرا چیست؟

  • اکثر اساتید دوره جزء کارشناسان رسمی کشور هستند: این ویژگی حکایت از آشنایی آنها به مسیر قبولی در آزمون کارشناس رسمی دارد و به شما اطمینان می دهد که می توانید از تجربیات این اساتید بهره مند شوید.
  • 164 نفر قبولی واقعی در چهار آزمون‌ کارشناس رسمی اخیر: 164نفر تعداد قبولی واقعی سرا بیانگر کیفیت بالای دوره‌های کارشناس رسمی است. از این تعداد 105نفر در آزمون کارشناس رسمی قوه قضاییه سال 99، پذیرفته شدند.
  • پشتیبانی و مشاوره : تمام مهندسانی که در دوره کارشناس رسمی شرکت می کنید‌میتوانید ازمشاوره های تخصصی، پرسش و پاسخ، تبادل نظر و هماهنگی لازم در خصوص آزمون کارشناس رسمی برخوردار شوید. این فضای تعاملی بستر مناسبی برای کسب تجربه و هم فکری با سایر مهندسان و اساتید است که ویژه شرکت کنندگان دوره کارشناس رسمی می باشد.
  • مشاوره جهت مصاحبه (آزمون شفاهی): پس از پذیرش در مرحله آزمون کتبی، متقاضیان باید در یک مصاحبه شفاهی مورد سنجش قرار بگیرند. سرا در دوره کارشناس رسمی برای پذیرفته شدگان مرحله اول نیز شرایطی را مهیا می کند تا با مشاوره و راهنمایی های کاربردی اساتید دوره، بتوانند مرحله دوم آزمون کارشناس رسمی را نیز با موفقیت سپری کنند.
  • نظرات شرکت‌کنندگان دوره‌ها: همیشه یکی از بهترین منابع برای شناخت کیفیت یک دوره آموزشی، نظرات سایر شرکت‌کنندگان است. در ادامه پیشنهاد می‌کنیم نظرات چند نفر از پذیرفته‌شدگان آزمون کارشناس رسمی که در دوره‌های سرا شرکت کرده‌اند را گوش بدهید:
نظر مهندس نوروزی

نظر مهندس دوست محمدی

نظر مهندس کوچمشکی

نظر مهندس ارشدی

نظر مهندس زرین‌فر

بخشی از دوره‌های حضوری و آنلاین کارشناس رسمی:

دوره‌های حضوری و آنلاین آمادگی آزمون کارشناس رسمی در گروه‌های مختلف برگزار شده است. بیش از 10 استاد در این دوره‌ها تدریس کرده‌اند که همگی از اساتید با سابقه و باتجربه حوزه کارشناس رسمی می‌باشند.

در ادامه می‌توانید فیلم بخشی از این آموزش‌های حضوری و آنلاین را مشاهده کنید: