کناره‌گیری اعضای هیئت‌مدیره سازمان‌های نظام‌مهندسی از امور نظارت، کمک به شفافیت می‌کند
  • در دسته :کناره‌گیری اعضای هیئت‌مدیره سازمان‌های نظام‌مهندسی از امور نظارت، کمک به شفافیت می‌کند
  • بازدید94
  • منتشر شده در : 17 بهمن 1396

مهندس قربانخانی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران از تحویل پروانه نظام مهندسی خود بیش از ۱۴ ماه پیش خبر دادو در  خصوص کارمندان سازمان‌های نظام‌مهندسی و پیشنهاد پیش‌گام شدن در کناره‌گیری از انجام امور نظارت ساختمان  گفت: در صورت تشخیص منع کارمندان نظام‌مهندسی،‌ ما نیز از سوی نظام‌مهندسی همان دستور را ابلاغ می‌کنیم.

رئیس سازمان نظام‌مهندسی استان تهران خاطرنشان کرد: فارغ از مباحث دستوری و ابلاغی، توصیه من به کارکنان نظام‌مهندسی که مشغول به انجام امور نظارت ساختمان هستند، کناره‌گیری و تحویل پروانه نظام‌مهندسی است.

علاوه بر این در روزهای اخیر در ادامه روند حمایت از دستورالعمل منافع متعارض در ارایه خدمات مهندسی، دکتر مظاهریان و دکتر آخودی طی نامه ای پروانه اشتغال به کار خود را به سازمان نظام مهندسی تحویل داده اند.

 

منبع: https://goo.gl/UPFCs8

نظر خود را بنویسید

ساعد1396/11/23
0
0
نظر دهید
سلام اینکه اعضای درگیر در روند صدورپروانه درطراحی، نظارت و اجرای ساختمان حضور نداشته باشند بسیاری از رانتهارا از بین خواهد برد اما اینکه یک نسخه کلی برای اکثر کارمندان پیچیده شود درست نیست. بطور مثال من کارمند شرکت آب و فاضلاب اردبیل هستم و این شرکت هیچگونه تفاهم نامه ای در این زمینه با نظام مهندسی ندارد و عملا هیچگونه نقشی اداری با روند صدور پروانه و اجراسی ساختمان ندارد اما طبق دستور العمل وزیر مارا نیز از خدمات مهندسی منع می نمایند. چنانچه وزیر محترم قول دهند که ماراتامین خواهند کرداز شرکت خارج و صرفا در امر مسکن فعالیت می نماییم. به نظرمن اعضای شاغل در سازمان های نظام مهندسی و همکاران شاغل در شهرداری ها دارای منافع متعارض هستند و بقیه دوستان خیر.

آمادگی آزمون ورود به حرفه پایه 3 رشته مکانیک صلاحیت طراحی و نظارت

آمادگی آزمون نظام مهندسی پایه 3 رشته عمران صلاحیت نظارت و اجرا (آخر هفته )

آمادگي آزمون نظام مهندسي پايه3 رشته معماری صلاحيت نظارت و اجرا(آخر هفته )

آمادگي آزمون نظام مهندسي پايه ٣ رشته معماری صلاحيت طراحي

آمادگي آزمون نظام مهندسي پايه٣رشته عمران صلاحیت محاسبات(آخر هفته )

آمادگي آزمون نظام مهندسي صلاحيت نقشه برداري

آمادگی آزمون ورود به حرفه پایه 3 رشته برق صلاحیت نظارت و طراحی

برنده نهمین جشنواره وب و موبایل ایران در سال 1395 به انتخاب داوران