موسسه سرا | نکات مهم ویژه شرکت کنندگان در آزمون ورود به حرفه (مهر96)
call_end 021-22638713

نکات مهم ویژه شرکت کنندگان در آزمون ورود به حرفه (مهر96)

  • در دسته :بلاگ
  • بازدید1500
  • منتشر شده در : 19 اردیبهشت 1397

با آرزوی بهترین ها برای شما مهندسین و داوطلبین متقاضی شرکت در آزمون ورود به حرفه ،توجه شمارا به نکات زیر جلب می کنیم:

✅شب قبل از آزمون تمامی منابع مورد نیاز آزمون نظام مهندسی، کارت ورود به جلسه، ماشین حساب و جدول اشتال و لوازم مورد نیاز خود را آماده نمایید. قبل از خواب، تمامی فهرست های مباحث مطروحه را نگاه اجمالی کنید، این کار ذهن شما را برای آزمون فردا آماده می نماید.
✅از خوردن غذای سنگین در شب قبل از آزمون خوداری نموده و سعی کنید غذای مقوی و سبک بخورید. همچنین استراحت کافی برای آزمون داشته باشید.
✅در جلسه آزمون حتما ساعت مچی و مقداری شکلات به همراه خود داشته باشه باشید. درنظرداشته باشید، بعد از شروع جلسه آزمون اجازه بلند شدن از سر برگه امتحانی نخواهید داشت.
✅پس از پیدا کردن جای خود و به محض استقرار روی صندلی ابتدا شماره مندرج روی صندلی خود را با کارت ورود به جلسه تطابق دهید تا مغایرتی نباشد. سپس تمامی کتابها و منابعی که به همراه دارید را به ترتیب در پیش روی خود بچینید. این نظم و ترتیب موجب سهولت در جست وجو و صرفه جویی در زمان خواهد شد.
✅هنگام شروع جلسه پس از دریافت سوالات و پاسخنامه آرامش خود را حفظ کرده و ابتدا از صحت اطلاعات مندرج روی پاسخنامه اطمینان حاصل کرده و در صورت وجود اشکال آن را به مراقب جلسه اطلاع دهید.
✅با نام و یاد خدا و در کمال خونسردی کار خود را با بررسی سوالات صفحه اول (حداکثر تا ۱۰سوال) آغاز کنید.با توجه به اینکه تمامی سوالات ارزش یکسانی دارند، بنابراین برای پاسخ دهی به سوالات باید استراتژی مشخصی داشته باشید، بدین صورت که ابتدا جواب سوالات ساده را بدهید. سوال ها را از ابتدا و به ترتیب پاسخ دهید، سپس سوالات وقت گیری که میتوانید به آن ها جواب دهید را با علامتی مشخص کنید تا در دوره بعدی بررسی سوالات روی آنها تمرکز کنید و پاسخ دهید.
✅در هنگام وارد کردن جواب سوالات روی پاسخنامه دقت کنید تا آنها را جابجا وارد نکنید وحتما یکبار دیگر پس از وارد کردن جواب آن را چک کنید. همچنین به این نکته توجه نمایید که معمولا ۴ کد سوال و پاسخنامه بین داوطلبان توزیع می شود، بنابراین ترتیب سوالات و همچنین گزینه ها در میان افراد مختلف متفاوت خواهد بود، لذا زمان خود را برای کمک به دیگران(برخلاف ضوابط آزمون ) هدرندهید.
✅مدیریت زمان مهم ترین اصل آزمون نظام مهندسی می باشد. با توجه به اینکه برای هر سوال چیزی حدود ۲.۵ دقیقه فرصت دارید پس قدر ثانیه ها را بدانید.
✅در نهایت به این نکته توجه کنید که رقیب اول و آخر در این آزمون خودتان هستید، چراکه آزمون نظام مهندسی به صورت حدالنصابی می باشد. یعنی اگر شما به نیمی از سوالات جواب دهید(کسب نمره ۵۰) قبول خواهید شد. پس توجه داشته باشید که حداقل به ۳۰ سوال پاسخ دهید. ذکر این نکته ضروری است که این آزمون نمره منفی داشته و اگر اطمینان دارید که به ۳۰ سوال پاسخ صحیح داده اید و برای مابقی سوالات شک دارید، دیگر ریسک نکنید ولی اگر به تعداد کمتری جواب داده اید و در برخی سوالات میان دو گزینه شک داشتید با توجه به شانس ۵۰-۵۰ حتما تعداد پاسخ های خود را به ۳۰ برسانید.
✅دفترچه‌های آزمون در چند کد متفاوت بین داوطلبان توزیع می‌گردد،لذا جهت کنترل پاسخ‌های خود با کلید سوالات حتما بخشی از صورت سوال و پاسخ صحیح را یادداشت نمایید و فقط به یادداشت نمودن گزینه صحیح اکتفا ننمایید.

 

نظر خود را بنویسید

برنده نهمین جشنواره وب و موبایل ایران در سال 1395 به انتخاب داوران