call_end 021-22638713

نخستین جنگل عمودی آفریقا در مصر ساخته خواهد شد

به تازگی اعلام شد که پروژه ساخت نخستین جنگل عمودی در آفریقا طرح ریزی شده است و کار ساخت وساز آن از سال آینده شروع خواهد شد. این جنگل عمودی نخستین جنگل عمودی است که در قاره آفریقا ساخته خواهد شد.

 

 

 

شرکت ایتالیایی معماری استفانو بوئری طرح خود را برای نخستین جنگل عمودی در آفریقا به نمایش گذاشته است؛ جنگلی که در منطقه جنوبی شهر قاهره در کشور مصر ساخته خواهد شد.
ساخت وساز این جنگل عمودی در سال 2020 آغاز خواهد شد. سه ساختمان در این پروژه در نظر گرفته شده است که یکی به عنوان هتل و دو ساختمان دیگر به عنوان بلوک های آپارتمانی فعالیت خواهند کرد. این سه «مکعب» با ابعاد 30 متر از 350 درخت و 1400 بوته سرسبز که تنوعشان بیش از 100 گونه است، پوشیده می شوند. این مکعب ها از نظر انرژی، خود بسنده خواهند بود و برآورد می شود که سالانه حدود 8 تن اکسیژن تولید کنند.
مساحت مجموعی که از فضای سبز پوشیده خواهد شد 3600 مترمربع خواهد بود. این جنگل عمودی بخشی از یک چشم انداز وسیع تر برای «سرسبز سازی هر چه بیشتر قاهره» است؛ چشم اندازی که شامل چند استراتژی برای «سرسبز کردن» این شهر می باشد: مانند ساخت چندین ساختمان سبز، تعدادی جنگل عمودی و تبدیل هزاران سقف مسطح به تولیدکننده های انرژی سبز. معمار استفانو بوئری هنگام صحبت درباره پروژه جنگل عمودی اش بیان کرد: «قاهره می تواند به نخستین کلان شهر در شمال آفریقا تبدیل شود که چالش عظیم تغییرات اقلیمی و تبدیل زیست محیطی را به دوش می کشد». کارهای ساخت و ساز این پروژه در سال 2020 آغاز خواهند شد و پیش بینی می شود که در سال 2022 به پایان برسند.

 

جنگل عمودی در قاهره

منبع: سینا پرس

نظر خود را بنویسید

برنده نهمین جشنواره وب و موبایل ایران در سال 1395 به انتخاب داوران

free website stats program