موسسه سرا | مراحل پس از قبولی در آزمون نظام مهندسی تا دریافت پروانه اشتغال‌
جلد کتاب
کتاب سبز

مباحث مقررات ملی ساختمان در یک نگاه

دانلود رایگان
call_end 021-22638713

مراحل پس از قبولی در آزمون نظام مهندسی تا دریافت پروانه اشتغال‌

مراحل پس از قبولی در آزمون نظام مهندسی تا دریافت پروانه اشتغال‌


اگر شما هم جزء کسانی هستید که در آزمون ورود‌ به حرفه (نظام مهندسی) نمره قبولی کسب کردید، مسیری که در ادامه در پیش دارید به این شکل هست:

قدم اول حتما عضـو سـازمـان نظـام مهنـدسـی استان‌تون بشید. اگر تا الان عضو نشدید، وارد سایت سازمان‌تون بشید و از بخش عضویت، مدارک و مراحلی که لازم هست رو به دقت طی کنید تا فرآیند عضویت‌تون تکمیل بشه! (این مرحله ممکنه حدود یک ماه طول بکشه)

بعد از عضویت باید منتظر باشید تا سازمان نظام مهندسی استان‌تون، فراخوان بده و بر اساس شماره سریال قبولی که توی کارنامه‌هاتون اعلام شده، شما برای ارائه مدارک لازم جهت صدور پروانه اقدام کنید. حدود یک ماه بعد از اعلام نتایج قطعی، فراخوان‌ها شروع میشه و شما باید مدارک لازم رو طبق زمان‌بندی اعلام شده تحویل بدید.

بعد از تحویل مدارک به سازمان، حدود 30 تا 45 روز بعد، پروانه اشتغال برای شما پست میشه ؛ حالا باید پروانه‌تون رو ببرید دفتر خدمات الکترونیک، کد شهرسازی‌ بگیرید و بعدش دیگه آماده می‌شید برای دریافت پروژه‌های خودتون!

نکته مهم

اگر در صلاحیت اجـرا قبول شدید و یا جزء کسانی هستید که نمرات قبولی (48) و (49) دارید، شما باید در کلاس‌های آموزشی‌ای که براتون تعریف شده شرکت کنید و نمرات قبولی کسب کنید، تا بتونید برای فرآیند صدور پروانه اقدام کنید. برای شرکت در این کلاس‌ها حتما الزامی نیست #عضو_سازمان_نظام_مهندسی شده باشید، قبل از عضویت هم میتونید دوره‌ها رو طی کنید. یکی از مدارک مورد نیاز برای صلاحیت اجرا، گواهی پایان همین دوره‌های آموزشی است.

 

داوطلبانی که توانسته‌اند در آزمون نظارت موفق شوند، می‌توانند از دوره مهارتی و تخصصی "چگونه نظارت کنیم" بهره‌مند شوند و چالش ها و مهارت های گزارش نویسی ناظران را بیاموزند.

این دوره ویژه مهندسان عمران و معماری می باشد که توسط دکتر آرمانپور تدریس می‌گردد

چالش‌ها و مهارت‌های گزارش نویسی | دوره‌ی آنلاین | "چگونه نظارت کنیم"

 

دسته بندی های مرتبط:
نظر خود را بنویسید

برنده نهمین جشنواره وب و موبایل ایران در سال 1395 به انتخاب داوران