call_end 021-22638713

مدل سازی و تحلیل نرم افزار با آباکوس (ABAQUS)

  • در دسته :بلاگ
  • بازدید312
  • منتشر شده در : 08 مرداد 1397

یکی از پرکاربردترین نرم افزارها در زمینه انجام آنالیزهای اجزای محدود، نرم‌افزار ABAQUS است. این نرم افزار در سال  1978 ایجاد شده است و به کاربر توانایی مدل کردن پیچیده ترین پدیده ها را با در نظر گرفتن اثرات بسیار ظریف می دهد. همچنین این نرم افزار توانایی حل طیف گسترده ای از مسائل علمی و صنعتی، از مسائل ساده و دارای تحلیل خطی تا مباحث پیچیده مدلسازی غیرخطی را دارا می‌باشد. بدین ترتیب با توسعه دامنه وسیع صنایع در سالهای 1980 تا 1990 این نرم افزار به عنوان نرم افزار منتخب در میان سایر نرم افزار ها جایگاه ویژه ای یافت.

استفاده از نرم افزار ABAQUS با وجود اينكه مجموعه قابليت‌هاي بسيار گسترده اي را در اختيار كاربر قرار مي‌دهد، كار نسبتا ساده اي مي باشد. به علاوه محیط کاربرپسند و جذاب در کنار کتابخانه‌ای قوی پیش‌بینی رفتار مواد مهندسی (از قبیل فلزات، لاستیک‌ها، مواد پلیمری، کامپوزیت‌ها، مصالح عمرانی مثل بتن های تقویت شده، سنگ و خاک) از ABAQUS نرم‌افزاری کارآمد و مورد توجه محققین ساخته است.

 


 

برای فراگیری این نرم افزار کارآمد در دوره "مدل سازی و تحلیل با نرم افزار آباکوس (ABAQUS)" شرکت کنید.

برای یادگیری آباکوس می توانید کتاب "راهنمای کاربردی آباکوس به همراه مسائل مهندسی عمران" را انتشارات عمران سرا تهیه کنید.

 

نظر خود را بنویسید

برنده نهمین جشنواره وب و موبایل ایران در سال 1395 به انتخاب داوران

free website stats program