call_end 021-22638713

صدور پروانه ساختمانی از مرداد سیستمی می‌شود.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت:‌ از اول مرداد صدور پروانه‌های ساختمانی به صورت سیستمی انجام می‌شود و نیروی انسانی حذف خواهد شد.

‌عبدالرضا گلپایگانی اظهار داشت: الزام صدور پروانه برای همه ساختمان‌ها قانونی است و همه مالکین در شهر و حریم شهر باید از طریق مرجع صدور پروانه نسبت به دریافت پروانه اقدام کنند.

 

 

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت:‌ از ساخت ملک‌های بدون پروانه جلوگیری می‌کنیم؛ البته صدور پروانه برای آغاز عملیات است و اگر ساختمانی بدون پروانه ساخته شود فرآیند دیگری برای آن در نظر می‌گیریم و آن را بررسی می‌کنیم که آیا منطبق با مقررات ساخته شده یا خیر و اگر خلاف انجام داده با آن برخورد و یا اگر در مسیر راه است اصلاح برایش انجام شود.

گلپایگانی در مورد امضاهای طلایی گفت: امضاهای طلایی زیاد بوده ولی ما آنها را کاهش داده‌ایم و از اول مرداد صدور پروانه سیستمی انجام می‌گیرد تا اگر خلاف مقررات انجام گرفته باشد جلوی تهیه پروانه را بگیریم.

وی بیان داشت: علت طولانی شدن صدور پروانه به چانه‌زنی ارباب رجوع و شهرداری برمی‌گردد که این مسئله در سنوات گذشته بوده تا افراد اقداماتی که قانون تأیید نکرده را انجام دهند.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اشاره به اینکه چانه‌زنی برای عدول از قانون انجام می‌گرفت گفت:‌ در گذشته بر روی اجرای قانون مصرانه عمل نمی‌کردند و برخی معتقد بودند که این موضوع برای درآمد شهرداری مشکلی ندارد ولی به نظر من قانون‌گریزی بوده و آن را قبول ندارم.

وی ابراز امیدواری کرد: با حذف نیروی انسانی در صدور پروانه‌های ساختمانی و سیستمی شدن این فرآیند شفافیت بیشتری در صدور پروانه‌ها انجام گیرد.

نظر خود را بنویسید

برنده نهمین جشنواره وب و موبایل ایران در سال 1395 به انتخاب داوران

free website stats program