call_end 021-22638713

شروع ثبت‌نام بن کتاب

طبق روال هر سال، نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران امسال نیز برگزار می‌شود. این فستیوال بزرگ کتاب از تاریخ 4 تا 14 اردیبهشت در مصلی امام‌خمینی تهران میزبان علاقه‌مندان خواهد بود. همچنین مطابق معمول یارانه خرید کتاب برای دانشجویان در نظر گرفته شده است که مقدار آن 150 هزار تومان است. از این مقدار 90 هزار تومان را خود دانشجو و 60 هزار تومان مابقی را معاونت امور فرهنگی تامین خواهد کرد. ثبت‌نام بن کتاب از روز سه‌شنبه مورخ 98/01/20  تا پایان روز شنبه مورخ 98/01/24  از طریق نشانی www.bon.tibf.ir انجام می‌شود. 3 روش برای نحوه استفاده از این بن کتاب وجود دارد که متقاضی هنگام ثبت‌نام باید یکی از این سه روش را انتخاب نماید.

روش اول - کارت هوشمند ملی

اشحاصی که کارت ملی هوشمند خود را دریافت کرده‌اند، می‌توانند از این روش استفاده کنند. نکاتی که در این روش باید بدانید:

 1. متقاضی باید کارت ملی هوشمند داشته و هنگام خرید به‌همراه داشته باشد (افرادی که کارت ملی قدیمی دارند، نمی‌توانند از این روش استفاده کنند.)
 2. از آنجا که رمز عملیات تراکنش از طریق پیامک برای متقاضی ارسال می‌شود، در وارد کردن شماره تلفن همراه معتبر و فعال دقت لازم را داشته باشید.
 3. به منظور انجام تراکنش، کارت ملی هوشمند خود را از قسمت تعیین شده وارد دستگاه POS نموده و سپس رمز تراکنش را وارد نمایید.

روش دوم - فناوری NFC

افرادی که سیستم عامل تلفن همراهشان اندروید است و از فناوری NFC پشتیبانی می‌کند، می‌توانند از این روش استفاده کنند. نکاتی که در این روش حائز اهمیت است:

 1. گوشی موبایل متقاضی باید مجهز به فناوری NFC بوده و هنگام انجام تراکنش این قابلیت باید فعال باشد.
 2. سیستم عامل تلفن همراه متقاضی باید اندروید و با ورژن 4.4 و بالاتر باشد.
 3. نرم‌افزار همراه شهر بانک شهر روی موبایل متقاضی نصب باشد.
 4. به منظور انجام تراکنش از این طریق، باید موبایل خود را (که همراه شهر روی آن نصب و همچنین کارت متقاضی اضافه گردیده است) بر روی دستگاه‌های POS مستقر در فروشگاه‌ نزدیک نموده و سپس رمز را جهت تکمیل خرید وارد نمایید.

روش سوم - کارت فیزیکی

این روش، همان روش مرسوم سال‌های گذشته است که دانشجویان پس از ثبت‌نام اینترنتی، کارت خرید خود را از بانک دریافت می‌کردند.

 1. با همراه داشتن اصل مدارک هویتی (کارت ملی و یا شناسنامه) به‌همراه کد رهگیری ثبت‌نام، دریافت کارت به دو روش زیر انجام می‌گیرد:

               1) مراجعه به شعب و باجه‌های بانک شهر

               2) استفاده از کیوسک‌های مستقر در شعب شهر نت بانک شهر

 1.  متقاضیان روش کارت ملی هوشمند و فناوری NFC نیز در صورت نیاز به صدور کارت فیزیکی، می‌توانند با مراجعه به شعب بانک شهر، اقدام به دریافت کارت فیزیکی نمایند. در این صورت امکان استفاده از کارت ملی هوشمند و یا فناوری NFC برای آنها مقدور نخواهد بود.

تذکرات مهم:

 1. هر فرد می‌تواند فقط یک بار تقاضای بن کارت داشته باشد.
 2. هنگام ثبت‌نام در سامانه اینترنتی، حتما شماره موبایل معتبر و فعال وارد نمایید؛ زیرا مشخصات کارت خرید به این شماره ارسال می‌شود.
 3. هنگام ثبت‌نام در سامانه اینترنتی، آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح وارد نمایید، چرا که قابل ویرایش و تغییر نیست و در صورت نیاز به بازیابی رمز ورود نیز از آن آدرس ایمیل استفاده می‌شود.
 4. بن کارت خرید کتاب فقط در مدت برگزاری نمایشگاه اعتبار داشته و از طریق دستگاه‌های کارت‌خوان داخل غرفه ناشران قابل استفاده است.


در پایان امیدواریم که در نمایشگاه امسال کتاب‌هایی که دنبالشون هستید را خیلی راحت و بی دردسر پیدا کنید و از دیدن میلیون‌ها جلد کتاب با طرح جلدهای زیبا و عناوین مختلف لذت ببرید.

انتشارات عمران‌سرا | ناشر تخصصی کتاب‌های صنعت ساختمان

 

نظر خود را بنویسید

برنده نهمین جشنواره وب و موبایل ایران در سال 1395 به انتخاب داوران

free website stats program