call_end 021-22638713

راه‌اندازی قطار تهران-آنکارا و تهران-وان

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران از توافق با راه‌آهن ترکیه برای راه‌اندازی قطار تهران - وان و تهران - آنکارا از اوایل تیرماه سال جاری خبر داد.

 

 

 

وی در این رابطه اظهار داشت: پیرو سفرمدیرعامل راه‌آهن ترکیه و هیئت همراه به ایران، هفته گذشته به اتفاق معاون مسافری و معاون بهره‌برداری شرکت راه آهن سفری به کشور ترکیه انجام شد و در جریان این سفر جلسات کارشناسی فی‌مابین برگزار و البته در سطح روسای راه آهن دو کشور توافقاتی حاصل شد.
در جریان این سفر پرتکل راه‌اندازی قطار تهران - آنکارا و تهران - وان از اوایل تیرماه سال جاری بین دو طرف امضا شد که طبق برآورد اولیه قیمت بلیت قطار تهران - آنکارا ۴۰ یورو و قطار تهران - وان۲۰ یورو محاسبه شده است.
مدیرعامل راه‌آهن با اشاره به تصویب افزایش متوسط ۲۲ درصدی قیمت بلیت قطار در شورای عالی هماهنگی ترابری کشور نیز گفت: از سال ۹۴ تا تیر ۹۷ هیچ افزایش قیمتی در خصوص بلیت قطار رخ نداد و در تیرماه ۹۷ نیز فقط ۱۰ درصد افزایش قیمت بلیت قطار صورت گرفت. اما باید توجه داشت که افزایش ۲۲ درصد فعلی قطعا زیان شرکت‌ها را جبران نمی‌کند، اگرچه اراده خانواده راه‌آهن بر این است که نرخ‌های بلیت قطار افزایش چندانی نداشته باشد.
معاون وزیر راه و شهرسازی از  پیش‌فروش بلیت قطار با قیمت‌های جدید از ۱۹ خردادماه امسال خبر داد.

 

دسته بندی های مرتبط:
نظر خود را بنویسید

برنده نهمین جشنواره وب و موبایل ایران در سال 1395 به انتخاب داوران

free website stats program