موسسه سرا | دوره جامع معماری داخلی و طراحی دکوراسیون (مرداد ماه)
جلد کتاب
کتاب سبز

مباحث مقررات ملی ساختمان در یک نگاه

دانلود رایگان
call_end 021-22638713

دوره جامع معماری داخلی و طراحی دکوراسیون (مرداد ماه)

  • در دسته :بلاگ
  • بازدید7581
  • منتشر شده در : 02 تیر 1401

معماری داخلی چیست و چه کاربردی در معماری دارد؟

معماری داخلی علی‌رغم قدمت بسیار، به مفهوم جدید، رشته‌ای است تازه كه در ۴۰ سال اخیر مورد توجه قرار گرفته است و تزئینات داخلی یا دكوراسیون تنها بخش کوچکی از آن می‌باشد. موضوع مورد بحث این رشته، منحصر به فضاهای مسكونی نبوده و اماكن تجاری، اداری، هتل‌ها، ورزشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و غیره را نیز شامل می‌شود.

معماری داخلی حلقه ارتباطی بین طراحی های مختلف در صنعت ساختمان می باشد که با به کارگیری صحیح آن می توان کیفیت ساخت و بهره وری را افزایش داد. به کمک معماری داخلی می توانیم هزینه های اجرایی پروژه را به شدت کاهش دهیم. اطلاعات دقیق از مراحل اجرا، موقعیت دقیق هر المان سازه ای و تاسیساتی، توانایی برنامه ریزی دقیق برای برآورد مصالح و نیروی مورد نیاز از جمله مواردی هست که به کمک معماری داخلی منجر به کاهش هزینه پروژه می شود و مورد پسند بسیاری از کارفرمایان می باشد.

در دوره جامع معماری داخلی و طراحی دکوراسیون چه مطالبی می آموزید؟

شما در این دوره بسته ای جامع از تمام آموزش های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک طراح داخلی حرفه ای را دریافت می کنید. در دوره جامع طراحی داخلی و دکوراسیون به آموزش های زیر می پردازیم:

نگاه یک: آموزش اصول و مبانی طراحی داخلی

در ابتدای کار شما نیازمند این هستید که اصول اولیه و ساختارهای طراحی داخلی را بشناسید. شناخت این مبانی راهبردی خواهد بود برای شما تا با علم کامل به حوزه طراحی داخلی بپردازید.

نگاه دو: اصول نورپردازی به کمک نرم افزار Calculux

اگر قصد دارید طراح داخلی کاربلد باشید باید به نورپردازی های محیط های مختلف واقف باشید. در این دوره شما اصول نورپردازی محیط های متفاوت را به کمک نرم افزار تخصصی Calculux که ویژه طراحی نورپردازی می باشد، آموزش میبینید.

نگاه سوم: شناخت مصالح و کاربردها آن

یک از مهم ترین ویژگی های دوره طراحی داخلی، بخش شناخت مصالح است. شما به عنوان یک طراح داخلی حرفه ای باید مصالح را به طور حرفه ای بشناسید و به مشخصات آنها آگاه باشید تا بتوانید از آنها به طور بهینه در طراحی های خود استفاده کنید. نکته دیگری که در این مبحث حائز اهمیت هست، شناخت مصالح موجود در بازار و اندازه ها و ابعاد خاص آنهاست. شما به عنوان طراح اگر بتواند با علم به متریال موجود طراحی خود را انجام بدهید، قطعا کار با کیفیت تری طراحی خواهید کرد.

نگاه چهارم: آموزش اسکیس در معماری داخلی

ساختار شکن و ایده پرداز و مجری سریع باشید! شما در معماری داخلی نیاز دارید که بتوانید سریع طراح های مختلف را ترسیم کنید و با المان های مختلف طراحی بازی کنید تا بتوانید بهینه ترین طرح را به سرعت بدست بیاورید. اسکیس زنی یک مهارت حرفه ای برای تقویت این حوزه است که ما در دوره طراحی داخلی و دکوراسیون به شما آموزش خواهیم داد.

نگاه پنجم: کروموتراپی یا رنگ درمانی

رنگ ها بیانگر احساسات و افکار ذهنی ما هستند و می توانند آرامش یا نگرانی یا احساسات دیگر را به کاربر بدهند. اینکه شما به عنوان طراح بتوانید در فضاهای مختلف از رنگ های مناسب استفاده کنید بسیار به کیفیت طرحی که ارائه می دهید می افزاید. انتخاب رنگ برای یک فضای بیمارستانی، با رنگ یک کافه یا یک اتاق مدیریت کاملا متفاوت هست. این تفاوت در تک تک المان های مورد استفاده شما در فضای طراحی به وضوح نمایان است و به کمک دانش رنگ درمانی یا کروموتراپی می توانید به مفاهیم و ویژگی های رنگ ها پی ببرید تا بتوانید از آنها به نحو احسنت استفاده کنید.

نگاه ششم: قرارداد های حقوقی را چطور ببندیم؟

قرار داد بستن از مهم ترین ضرورت های کار حرفه ای می باشد تا بتوانید با در نظر گرفتن تمام نکات یک قرارداد مطمئن و قابل اجرا را جاری کنید. آگاه بودن به روند اجرا و مشکلات حین پروژه های مختلف، کمک می کند که شما به عنوان طراح بیاموزید چگونه قرارداد خود با کارفرما را منعقد کنید تا از مشکلات آتی کاسته شود. این مبحث با معرفی نکات مهم و مشکلات و بندهای ویژه در دوره معماری داخلی و طراحی دکوراسیون آموزش داده می شود.

نگاه هفتم: فقط یک فضا را طراحی نکنید!

در طی دوره که حدود پنج ماه زمان خواهد برد، شما طراحی انواع فضاهای مختلف را می آموزید تا در انتها به عنوان یک طراح حرفه ای تبدیل شوید که توانایی طراحی فضاهای مختلف را دارد. طراحی غرفه نمایشگاهی، طراحی دفاتر اداری، طراحی فضاهای تجاری، طراحی منزل مسکونی و نما و حتی طراحی المان های ساختمانی و مبلمان جزء مجموعه فضاهایی است که شما در این دوره می آموزید. تمام این فضاهای طراحی شده توسط مدرس مورد بررسی قرار می گیرد و مرحله به مرحله اشکالات و بهسازی های طرح با شما مطرح می شود که تا پایان دوره باعث پیشرفت فوق العاده شما می گردد.

اما در فیلم زیر مهندس فاضلی به طور کامل به شما توضیح می‌دهد که طراحی چه فضاهایی را در طول دوره آموزش می‌بینید:

نگاه هشتم: یک طراح حرفه ای، از ابزارهای حرفه ای استفاده می کند!

پرستیژ کاری شما با ابزارهای تخصصی و حرفه ای که کار می کنید نمایش داده می شود. هر چه شما بر موضوعات مختلف مسلط باشید و از بروز ترین و حرفه ای ترین نرم افزارها و ابزار استفاده کنید، تخصص و مهارت خود را بهتر نمایش می دهید و همین امر باعث می شود که نظر مخاطب و کارفرما بیشتر به شما جلب شود. یکی از ابزارهای فوق العاده حرفه ای و کاربردی در بحث طراحی داخلی نرم افزار Rhino است. در طول این دوره شما به طور کامل مدل سازی در فضای Rhino را می آموزید. این نرم افزار به کمک ابزارهایی که در اختیار شما قرار می دهد، طراحی را راحت تر و خروجی ها را با کیفیت تر و نزدیک تر به واقعیت ارائه می دهد.

نگاه نهم: طرح های خود به بهترین کیفیت ارائه بدهید!

ملاک حرفه ای بودن یک طراح و معماری، به کیفیت طرح هایی است که به عنوان نمونه کار یا کار اجرا شده به کارفرما ارائه می دهد. برای ارائه یک کار با کیفیت شما نیاز به یادگیری نرم افزارهای تخصصی ای چون فتوشاپ (PhotoShop) و وی ری (Vray) دارید. پست پردوداکشن و رندرینگ عالی در این دو ابزار، نمایش دهنده مهارت و تخصص شما برای کارفرما می باشد. در طول این دوره به طور کامل و حرفه ای شیوه های تخصصی فتوشاپ و رندرینگ را به شما آموزش می دهیم تا با ارائه کارهای خود بتوانید پروژه های بزرگ را جذب کنید.

نگاه دهم: چطور کارفرما را به سمت خود بکشانیم؟!

یکی از مهم ترین مباحث این دوره، شیوه جذب کارفرما یا فروش خدمات شماست. فروشندگی یا ارائه خدمات قطعا یک هنر تخصصی است که هر کسی نمی تواند مخاطب خود را به راحتی جذب کند. شما برای اینکه بتوانید کارفرما را به سمت خود بکشانید نیاز به یک آهن ربای مغناطیسی قوی دارید که به کمک المان های مختلف قدرت جذب آن چند برابر شده باشد. در طول دوره المان های مختلفی به شما آموزش داده می شود که کمک می کند شما به عنوان یک جذب کننده قوی عمل کنید و نظر کارفرما را جلب کنید و پروژه را از آن خود کنید. این مبحث با عنوان روانشناسی برخورد در طول دوره جامع  به شما ارائه می گردد.

می خواهم الان در دوره «معماری داخلی و طراحی دکوراسیون» ثبت نام کنم.

مدرس دوره معماری داخلی و طراحی دکوراسیون کیست؟

مهندس پیمان فاضلی راد، دانش آموخته دانشکده آمریکایی امارات در رشته معماری داخلی، تدریس این دوره را بر عهده دارند.

  17 سال سابقه تدریس و فعالیت حرفه ای در حوزه معماری داخلی

نامزد جایزه معمار برتر آسیا در سال 2017

 دارای طرح تقدیر شده مسابقه آجر بریتانیا

سبک آموزش و کلاس های مهندس فاضلی کاملا پویا و عملی می باشد به طوری که شرکت کنندگان دوره های قبل معتقدند «زمانی که سر کلاس هستیم، گذر زمان را متوجه نمی شویم». حساسیت و دقت نظر مدرس نسبت به طرح های دانش پژوهان باعث افزایش کیفیت طرح ها و تثبیت آموخته ها برای شما می شود. این سبک تدریس و برخورد بدین منظور است که در پایان دوره شما یک طراحی داخلی حرفه ای و با دانش شوید.

بخش هایی از سمینار «آشنایی با طراحی داخلی به همراه آموزش اصول چیدمان مبلمان» را در ادامه مشاهده کنید:

 

مخاطبین این دوره چه کسانی هستند؟

دوره طراحی داخلی و دکوراسیون یک دوره کاملا کاربردی و تخصصی و در عین حال جامع می باشد. تمام آموزش های تخصصی این دوره از ابتدا و پایه ارائه می شود و افراد بدون پیش زمینه قبلی می توانند از این دوره بیشترین استفاده را بکنند.

اگر دانشجو یا فارغ التحصیل رشته مهندسی معماری هستید

اگر از جمله فعالان حوزه ساختمان هستید و علاقه مند به موضوع معماری داخلی می باشید

اگر رشته دارای تحصیلات و فعالیت غیر مرتبط هستید اما به دنبال یک کسب و کار حرفه ای می گردید

اگر در حوزه دکوراسیون و طراحی داخلی فعالیت می کنید

ما به شما پیشنهاد می کنیم که در این دوره شرکت کنید و از آموزش های ویژه برای ارتقا جایگاه شغلی و حرفه ای خود استفاده کنید.

 

اگر در این دوره شرکت کنید چه امتیازهایی را بدست می آورید؟

دوره طراحی داخلی و دکوراسیون یک فرصت برای حرفه ای شدن است، بسیاری از افراد از فرصت های بدست آمده استفاده می کنند و به سرعت به سمت پیشرفت حرکت می کنند. اگر شما تصمیم دارید که در این دوره ثبت نام کنید، خوب است که بدانید با شرکت در این دوره چه امتیازهایی بدست خواهید آورد:

 

امتیاز شماره 1 : کسب مهارت در 4 نرم افزار تخصصی مرتبط از قبیل فتوشاپ (PhotoShop)، کلکولوکس (Calculux)، راینو (Rhino)، وی ری (Vray)

امتیاز شماره 2: پیاده سازی تجربه ها و آموخته های خود در یک کارگاه عملی و اجرایی

امتیاز شماره 3: توانایی دریافت پروژه های مختلف به واسطه اجرا فنون روانشاسی برخورد

امتیاز شماره 4: دریافت گواهینامه معتبر سازمان فنی و حرفه ای (قابل ترجمه در بیش از 130 کشور دنیا)

می خواهم الان در دوره «معماری داخلی و طراحی دکوراسیون» ثبت نام کنم.

دوره های قبل معماری داخلی و طراحی دکوراسیون به چه ترتیب بوده است؟

این دوره برای چندمین بار است که در موسسه سرا برگزار می شود و همواره  با استقبال شرکت کنندگان مواجه بوده است. در ادامه تصاویری از کارگاه عملی، طرح های دانشجویان، و نظرات شرکت کنندگان دوره های پیشین را می توانید مشاهده کنید.

بازدید از نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان

طراحی داخلی و دکوراسیون - بازدید از نمایشگاه صنعت ساختمان


کلاس معماری داخلی

طراحی داخلی و دکوراسیون

 

امتحان عملی

طراحی داخلی و دکوراسیون - امتحان عملی


نمونه کارهای شرکت کنندگان دوره معماری داخلی

دوره طراحی داخلی و دکوراسیون - نمونه کارهای دانشجویان

دوره طراحی داخلی و دکوراسیون - نمونه کارهای دانشجویان


کارگاه عملی طراحی و اجرا : در این کارگاه شما می توانید طرح های خود را یک فضای واقعی پیاده سازی کنید
و با نکات اجرایی آن آشنا شوید. فیلم زیر را ببینید تا با فضا بیشتر آشنا بشید:

 

طراحی داخلی و دکوراسیون - کارگاه عملی

طراحی داخلی و دکوراسیون - کارگاه عملی

طراحی داخلی و دکوراسیون - کارگاه عملینظرات شرکت کنندگان دوره معماری داخلی و طراحی دکوراسیون 1


نظرات شرکت کنندگان دوره معماری داخلی و طراحی دکوراسیون 2


نظرات شرکت کنندگان دوره معماری داخلی و طراحی دکوراسیون 3

 

مشخصات دوره معماری داخلی و طراحی دکوراسیون چیست؟

مدت دوره: 160 ساعت

شهریه دوره: 8.900.000 تومان

روزهای برگزاری: یک‌شنبه‌ها و چهار‌شنبه‌ها  (ساعت 16 تا 20)  | برگزاری به صورت آنـلایـن (همراه با نمایش بازپخش کلاس‌ها)

محل برگزاری: تهران دفتر موسسه سرا

همـراه با اعطای گواهینـامـه معتـبر سـازمان فنـی و حـرفـه‌ای کشـور

بخشی از کلاس آنلاین معماری داخلی که شروع بازسازی یک پلان اجرا شده می‌باشد را مشاهده کنید:

چگونه در این دوره ثبت نام کنیم؟

جهت ثبت نام در این دوره می توانید به سه روش زیر اقدام به ثبت نام کنید:

1 - ثبت نام اینترنتی در دوره «معماری داخلی و طراحی دکوراسیون (آنلاین)»

2 - ثبت نام تلفنی از طریق تماس با شماره 22638713

3 - ثبت نام حضوری از طریق مراجعه به دفتر موسسه سرا به نشانی: تهران،خ شریعتی، خ دولت، خ جلالی، پلاک 20 طبقه سوم

 

 

 

دسته بندی های مرتبط:
نظر خود را بنویسید

برنده نهمین جشنواره وب و موبایل ایران در سال 1395 به انتخاب داوران