call_end 021-22638713

برنامه های آتی سازمان نظام مهندسی تهران

برنامه های آینده سازمان نظام مهندسی تهران:

احمد خرم عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران اظهار کرد: جلسه آینده هیأت مدیره به زودی برگزار خواهد شد. به نظر می رسد با توجه به اینکه برنامه‌ها در گذشته تدوین شدند، مشکلی از این بابت وجود نداشته باشد. در کشور ما اکثر دستگاه‌ها مشکل برنامه‌ریزی ندارند، بلکه مشکل اصلی اینجاست که مدیران نمی‌توانند برنامه های کلان را به برنامه‌های عملیاتی تبدیل کنند.

وی افزود: برای نمونه، همه مدیران علاقه‌مندند از فساد پیشگیری و با آن مقابله کنند، اما نمی‌دانند باید چه کاری انجام دهند و چگونه عملیات پیشگیری از فساد را سامان دهند یا اینکه چه ساختاری را برای مقابله با این موضوع انتخاب کنند. متاسفانه مدیران ما در این مسأله عاجزند و اغلب بلاهایی که بر سر مملکت می‌آید به این دلیل است که مدیران به کلیات می‌پردازند. من نمی‌گویم مدیر باید وارد جزئیات شود، ولی باید از ابتدای مدیریتش سلسله مراتب را رعایت کرده و ذهنش با جزئیات عجین شده باشد.

خرم بیان کرد: ما طی زمان چهار ماهه‌ای که در سازمان نظام مهندسی استان تهران بودیم، تلاش کردیم برنامه‌ها را عملیاتی کرده و برنامه‌هایی را که نداشتیم، تهیه کنیم. در بسترسازی اشتغال، آموزش مهارتی، خدمات‌رسانی در بخش ساختمان به مردم و رسالت‌های دیگری که سازمان دارد، نظیر رفاهیات اعضا و به‌روز کردن اطلاعات تخصصی آنها، اقداماتی انجام شده و یا در دست انجام است.

وی درباره موضوع شفافیت نیز گفت: شفافیت باید به طور کامل اجرایی شود، چه نتیجه‌ای داشته باشد و کسی بتواند از اطلاعات شفاف و به روز استفاده کرده و چه نکند. در عین حال سازمان در مقطع فعلی چنین توانی ندارد. ممکن است سه الی چهار ماه دیگر چنین توانی پیدا کند که بتوان در لحظه صورت جلسات هیأت مدیره، هیأت رئیسه، کارگروه ها، کمیسیون‌ها و گروه‌های تخصصی  را روی شبکه گذاشت. این کار شدنی و ضروری است.

ضروری ترین نیاز سازمان نظام مهندسی اعتمادسازی میان سازمان و مهندسان است

هم‌چنین علی اکبر نبی‌یی دیگر عضو جدید هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی با اشاره به اولویت‌هایی که در دوره هشتم مطرح است، اظهار کرد: از مهم ترین اولویت هایی که در سازمان نظام مهندسی ضروری به نظر می رسد، بحث اعتمادسازی اعضا به سازمان است. این اعتمادسازی جز با شفاف‌سازی به وجود نخواهد آمد. اگر ما بتوانیم شفاف سازی را در سازمان نظام نهادینه کرده و در تمام ارکان از حوزه اجرا تا حوزه پاسخگویی، قادر به بازگرداندن اعتماد اعضا شویم، در پیشبرد اهداف خود موفق خواهیم شد، زیرا بالاترین پشتوانه هر سازمانی، اعضای آن سازمان هستند.

وی در ادامه گفت: بحث صدور خدمات فنی و مهندسی از مواردی است که از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا ما می‌توانیم به همین بهانه برای مهندسین و به ویژه مهندسین جوان اشتغال ایجاد کنیم. یکی از وظایف اصلی سازمان مهندسی این است که با همکاری دولت، وزارت امورخارجه و دیگر ارکانی که می‌توانند یاری‌رسان در این عرصه باشند، اشتغال بین المللی ایجاد کنند و باعث ارتقای شغلی و شأن مهندسین شوند.

نظر همه اعضای هیات مدیره باید در برنامه ها دخیل باشد

حسن یگانگی دیگر عضو هیات مدیره نیز در این باره اظهار کرد: اینکه یک فرد از اهداف و برنامه‌هایی که دارد، حرف می‌زند بسیار رایج است. اما اینکه تا چه اندازه در اهداف و برنامه‌هایی که دارد، موفق شود باید به ادوار گذشته در تمامی انتخابات‌ها نظیر مجلس، ریاست‌جمهوری و شوراها بازگردیم. سازمان نظام مهندسی نیز دارای هیأت مدیره ۲۵ نفری است که اعضای آن از طریق انتخابات مشخص می‌شوند. لذا برنامه‌ها بدون درنظرگرفتن نظر سایر اعضا قابل تدوین نیستند.

وی افزود: اگر ما بتوانیم مسئولیت هر یک از اعضا را به درستی و بر اساس توانمندی‌ها، تجربه‌ها و تخصص‌هایی که دارند تعیین کنیم، کاری مثبت است. برای نمونه بنده در حوزه ساخت و ساز کار کردم، در دانشگاه تدریس می کنم و الان نیز در سازمان نظام مهندسی عضو هیأت رئیسه گروه تخصصی معماری هستم. اگر مشارکت بر اساس توانمندی شکل گیرد، می توان با یک هم‌افزایی به نتایجی خوب رسید.

مهمترین مساله ما معیشت مهندسان است

در پاسخ به این سوال که مهمترین رویکرد و اولویت برنامه‌های هیات مدیره جدید چیست، مجید گودرزی اظهار کرد: در مورد برنامه‌ها ما تلاش می‌کنیم که عملکردمان در قالب گروه باشد. یعنی برخلاف دور گذشته، کار به صورت گروهی و تیمی انجام شود. مهم‌ترین بخش نیز مربوط به معیشت مهندسین است که می‌توان با همکاری و همیاری دوستان در هیأت مدیره جدید توجه ویژه‌ای به آن داشت.

بازنگری در روند اجرایی و ساختار داخلی اولویت هیات مدیره جدید باشد

در همین رابطه مجتبی صابر هم گفت: از آنجا که ما یک گروه ۲۵ نفره هستیم، برنامه‌ها را نیز به صورت گروهی و با تصویب هیأت مدیره پیش خواهیم برد. فکر می کنم که اولویت‌های اعضای جدید سازمان، بازنگری در روندهای اجرایی و مکانیزم‌ها و ساختارهای داخلی است که حجم عملیات جاری اداری و مالی باید با این رویکرد تناسب سازی شود.

وی افزود: موارد زیادی در سازمان وجود دارد که می تواند جزو اولویت‌ها قرار گیرد. مسلماً درباره این موضوع در اولین جلسات هیأت مدیره جدید بحث خواهد شد.

نظام مهندسی باید از تصدی‌گری امور اجرایی پرهیز کند

اباصلت اصغری دیگر عضو هیأت مدیره جدید است که درباره اولویت های هیات مدیره جدید، اینطور می گوید: اساس برنامه‌های من بر برون سپاری و چابک سازی سازمان است. باید سازمان نظام مهندسی به ریل اصلی خود بازگردد و از تصدی گری امور اجرایی و مواردی که برای سازمان نظام شبهه‌ناک است و در حیطه اختیارات آن نیست، پرهیز کند. لذا برنامه‌هایم در ارتباط با راهبردها، تصمیم‌سازی‌ها و برنامه‌هایی است که در سازمان وجود دارد.

وی افزود: دو موضوع دیگر در اولویت ما قرار دارد. نخست بحث افزایش مشارکت اعضای سازمان است که ما باید اعتماد را به آنها بازگردانیم و دوم شفافیت در امور جاری سازمان نظام مهندسی است که این موضوع نیز پیش زمینه ای برای جلب اعتماد است. اعضا باید شفافیت و راستی و درستی را در عملکرد تک تک مجموعه هیأت مدیره و درستی مسیر را در برنامه های آنها ببینند.

رضایتمندی مردم مهتمرین هدف اصلی نظام مهندسی باشد

سعید سعیدیان نیز به عنوان عضو دیگر هیأت مدیره جدید سازمان نظام مهندسی استان تهران، در این باره اظهار کرد: مهم ترین برنامه من که تلاش خواهم کرد تا آن را دنبال کنم، بحث رضایتمندی مردم است. ما باید به سمتی رویم که اولویت اول‌مان رضایتمندی مردم از سازمان نظام و مهندسانی باشد که تلاش می کنند مسکن ایمنی را تحویل بهره برداران یا همان مردم دهند. امیدوارم بتوانیم در این زمینه درست عمل کرده و رضایت مردم را بدست آوریم.

 

منبع: ایسنا

نظر خود را بنویسید

برنده نهمین جشنواره وب و موبایل ایران در سال 1395 به انتخاب داوران

free website stats program