call_end 021-22638713

اتصال خط 3 مترو تهران به ایستگاه راه‌آهن

 مدیرعامل شرکت قطار شهری (مترو)‌ تهران و حومه گفت:‌ با اقدامات فنی و ریل‌کشی مناسب، سامانه خط ۳ مترو تهران به مجموعه راه آهن جمهوری اسلامی ایران در جنوب پایتخت متصل شد.

 

 

علی امام گفت: یکی از ایستگاه‌های خط ۳ مترو تهران ایستگاه راه‌آهن است که در گذشته مسافران راه آهن برای پیوستن به ناوگان مترو تهران باید به بیرون از مجموعه راه آهن مراجعه می‌کردند.

وی افزود: با اقدامات فنی مهندسی لازم این اقدام در دستور کار قرار گرفت و با توافقی که با راه آهن جمهوری اسلامی انجام گرفت قرار شد مترو تا محدوده دیواره مجموعه راه آهن خط ۳ در ایستگاه راه آهن امتداد پیدا کند.

 در صورت انجام تعهدات راه آهن جمهوری اسلامی ایران در آینده‌ای نزدیک مسافران راه‌آهن در همان مکان می‌توانند از ناوگان مترو استفاده کنند. در واقع مردم همان در زیر زمین بدون اینکه وارد خیابان شوند،‌ از طریق ایستگاه مترو وارد ایستگاه راه‌آهن می‌شوند و بالعکس؛ این امر موجب کاهش ترافیک، سرعت عمل در جابه‌جایی و آسایش مسافران می‌شود.

یکی از اصول پذیرفته شده در سیستم حمل و نقل ترکیبی دنیا، اتصال راه‌آهن به متروی شهری است. لازم است با یکی شدن سیستم‌های ریلی درون شهری و برون شهری و یکپارچه شدن آنها، حمل و نقل ترکیبی به درستی شکل گیرد و چاره‌ی این کار فقط اتصال راه‌آهن و مترو در مرکز شهر‌های بزرگ است.

خط ۳ مترو تهران از شهرک قائم در شمال شرق تهران آغاز می‌شود و تا آزادگان در جنوب غرب پایتخت امتداد دارد.

منبع: ایرنا

فناوری مدلسازی اطلاعات ساختمان (BIM) چیست؟

 

نظر خود را بنویسید

برنده نهمین جشنواره وب و موبایل ایران در سال 1395 به انتخاب داوران

free website stats program