call_end 021-22638713

آشنایی با تداخلات اجرایی معماری داخلی با سازه و معماری

  • در دسته :بلاگ
  • بازدید332
  • منتشر شده در : 31 خرداد 1399

بهترین و اصولی ترین ساختمان‌ها، آنهایی هستند که در هنگام طراحیشان، تیمی متشکل از معماران، طراحان سازه، معماران داخلی و متخصصان تاسیسات اعم از مکانیکال و الکتریکال در کنار یکدیگر اقدام به طراحی نموده باشند.

اما متاسفانه در ایران این مورد چندان معمول نبوده و از آنجا که شرکت های کوچک قادر به تشکیل چنین تیم هایی در مجموعه خود نیستند لذا هر قسمت از پروژه را به روش برون سپاری، به پیش میبرند.

این امر خود معضلی بزرگ را در پی دارد و آن هم چیزی نیست جز عدم تطبـیـق نقـشـه‌ها در هر بخش با دیـگر قسـمت‌ها!

برای رفع مشکل معمولا ناظر هماهنگ کننده تعیین میگردد اما در واقعیت و تا به امروز وجود این نفر ، چندان مثمر ثمر نبوده و در نهایت مجریان و متولیان امر اجرا دوباره با معضلات حاصل از عدم تطبیق نقشه‌ها دست به گریبان می‌باشند.

در این بین رفتارهای غیر حرفه‌ای و بعضا احساسی، همچون عدم وجود روابط دوستانه بین معماران و مهندسین سازه خود مزید علت شده و همچون بنزینی که روی آتش ریخته شود، آتش مشکلات موجود در کارگاه‌ها را دو چندان شعله ور مینماید.

این موضوع اعتبار طراحان داخلی را بیشتر از دیگر نفرات دچار لطمه می‌کند! چراکه اجرای نهایی و در دید مخاطب کار، توسط ایشان انجام می‌پذیرد و طبیعتا عدم تطابق نقشه‌ها و حتی عدم توانمندی نفرات مجری ( در قسمت‌های سفت‌کاری و نازک کاری‌) در امر اجرای صحیح‌، کار نهایی ایشان را به صورت کامل زیر سوال خواهد برد‌.

در سمینار تخصصی با عنوان "آشنایی با تداخلات اجرایی معماری داخلی با سازه و معماری" قصد داریم تا تمامی دست اندر کاران ساخت و ساز اعم از معماران و مهنسان سازه و طراحان داخلی را با تکنیک‌های تطبیق نقشه‌ها و همچنین روش های اصولی اجرا و ساخت به نحوی آشنا سازیم که در آتیه هر کدام از این نفرات به راحتی توان تماشای پروژه در منظر نفر دیگر را داشته باشند تا در نهایت، محصول این نگاه مشترک، ساختمانی شود کـامل و بی‌عیب و نقـص.
این موضوع را از فونداسیون آغاز و در نهایت پس از انجام نازک کاری به تحویل کلید به دست کارفرما، ختم خواهیم کرد و در این بین تمام نکات اجرایی و ریز که در صورت دیده نشدن ، باعث بروز مشکلات بعضا غیر قابل حل می‌شوند را بررسی خواهیم نمود.
لازم به ذکر است این جلسه هم اندیشی نه فقط برای مهندسان ، بلکه برای تمامی دست اندرکاران ساختمان نیز مفید می‌باشد.

حتی کسانی که رشته تحصلی مرتبطی نداشته و یا به صورت تجربی اقدام به اجرا و ساخت ساختمان می‌نمایند.

سمینار آشنایی با تداخلات اجرایی معماری داخلی با سازه و معماری:

سخنران: مهندس پیمان فاضلی راد

زمان برگزاری:  سانس اول در 31 خرداد برگزار شد، جهت حضور در سانس های بعدی، فرم پیش ثبت‌نام زیر را تکمیل کنید.

برگزاری: به صورت آنلاین در سیستم برگزاری سمینارهای Adobe Connect  (دانلود راهنمای شرکت در سمینارها با سیستم ادوبی)

 

 

حضور در این سمینار رایـگـان می‌باشد و کافیست فرم ثبت‌نام زیر را تکمیل کنید:

ثبت نام آشنایی با تداخلات اجرایی معماری داخلی با سازه و معماری

پیش از حضور در وبینار، حتما فایل راهنما را به طور کامل مطالعه کنید و مراحل ورود را تست نمایید. (وبینار 30 دقیقه پیش از شروع برنامه، برای تست و کنترل های اولیه باز می‌شود.)

دسته بندی های مرتبط:
نظر خود را بنویسید

برنده نهمین جشنواره وب و موبایل ایران در سال 1395 به انتخاب داوران

free website stats program