آمادگي آزمون نظام مهندسي پايه ٣محاسبات

آمادگي آزمون نظام مهندسي پايه ٣صلاحيت نظارت و اجرا معماري

آمادگی آزمون نظام مهندسی صلاحیت تاسیسات مکانیکی طراحی و نظارت

آمادگي آزمون نظام مهندسي پايه ٣ صلاحيت نظارت و اجرا

آمادگي آزمون نظام مهندسي پايه ٣ صلاحيت نظارت

آمادگي آزمون نظام مهندسي پايه ٣ صلاحيت طراحي معماری

آمادگي آزمون نظام مهندسي صلاحيت برق

آمادگي آزمون نظام مهندسي صلاحيت نقشه برداري

حل تست بتن صلاحیت محاسبات

حل تست فولاد صلاحیت محاسبات

مجتمع تجاری_تفریحی چارسو

مجتمع چارسو

بازار چارسو در زمینی به مساحت ۵۷۰۰ متر مربع در منطقه ۱۲ شهرداری، تقاطع خیابان جمهوری اسلامی و حافظ احداث شده است.

در مرکز شهر تهران  مجموعه‌ای بسیار متنوع از بناهای تاریخی، ادارات دولتی، مراکز تجاری، مجموعه‌های فرهنگی، سفارتخانه‌ها و مراکز آموزشی مشاهده می شود که نشان از ظرفیت بسیار بالای این بخش از شهر برای راه اندازی مجموعه‌‏های بزرگ شهری دارد. معماری مجتمع چارسو بر اساس توجه به ظرفیت‏ های نهفته در بازار مرکزی دیجیتال شهر تهران و تجدید حیات دوباره آن از طریق ایجاد یک مرکز تجاری با رویکرد تلفیق فعالیت های تجاری، فرهنگی و تفریحی شکل گرفته است. مجموعه در تقاطع خیابان های جمهوری اسلامی و حافظ به عنوان یک مولفه مهم شهری در میان بورس کالاهایی نظیر موبایل، لوازم صوتی و تصویری، لوازم خانگی، کامپیوتر و لوازم جانبی واقع شده است. 

پارکینگ مجموعه چارسو با ظرفیت 1000 اتومبیل، باعث رفع یکی از مهم ترین معضلات مراجعه به مرکز شهر شده است. پارکینگ خودرو  و موقعیت قرارگیری این مجموعه با توجه به اضافه کردن رویکرد تفریحی به این مجموعه، از بهترین اقدامات طراحی این مرکز می باشد. 

 حجم میانی این ساختمان به سه لایه تقسیم شده است. در قسمت پایین و شفاف  فروشگاه‌های تجاری بزرگ، در قسمت میانی  فروشگاه‌های تجاری کوچک و در قسمت فوقانی و نیمه شفاف  رستوران و سالن های سینما قرار دارند.. وجود یک  نورگیر بزرگ مرکزی و حرکت متنوع پله های برقی در اطراف آن ، حرکت بین طبقات را برای بازدید کنندگان به یک موضوع و تجربه خاص تبدیل کرده است. 

مجتمع چارسو با طراحی بروز و زیبای خود، از بهترین نمونه های معماری ساخته شده در ایران می باشد. این مجموعه در هفت طبقه به اجرا رسیده که طبقه همکف آن مخصوص محصولات صوتی و تصویری، طبقه دوم تا پنجم به موبایل، طبقه ششم مجموعه به عنوان رستوران و طبقه هفتم هم به سالن های سینما چند منظوره اختصاص یافته است.

در این مجتمع شاهد چشم اندازی بسیار زیبا در طبقات بالا می باشیم. 

 و اما یک نکته منفی در طراحی مجتمع چارسو

 پله برقی در مرکز این مجتمع واقع شده است. به همین دلیل واحد هایی که روبروی پله برقی قرار گرفته اند، از اهمیت بیشتری نسبت به واحد های پشتی و فرعی این مجموعه برخوردارند. این مشکل سبب شده است تا واحد های عقبی (واحد هایی که پشت واحد های آتریوم قرار دارند) به دلیل بازدید کمتر مراجعه کنندگان، از ارزش پایین تری برخوردار باشند.

 

  

لینک کوتاه مطلب http://omransara.ir/p/p674

برنده نهمین جشنواره وب و موبایل ایران در سال 1395 به انتخاب داوران